Мамам про Здоровье      

«Порцелянова» лялька
Це дуже ніжна лялька, що призначена не для буйних ігор, а для споглядання. Тому краще не робіть таку іграшку із зовсім маленькими або дуже непосидючими малюками.

Для роботи вам знадобиться: сире яйце, шматок картону, шматочки, нитки, фарби (найкраще темпера або гуаш), клей ПВА, степлер, пензлик №1.

1. Спочатку проколіть яйце голкою із двох сторін і видміть уміст.
2. Потім візьміть шматок картону й згорніть із нього усічений конус, заклейте або скріпите степлером (мал. 1).
3. Тепер отрежьте тонкі смужки тканини або марлі, змажте клеєм і з їхньою допомогою закріпите яйце на конусі (мал. 2). У вас вийшла заготівля тіла з головою.
4. Нижню частину конуса змажте клеєм ПВА й на неї шматок світлої тканини (мал. 3).
5. Виберіть тканину для лялькової спідниці, отрежьте довгий шматок (щоб вийшли гарні складки, довжина повинна бути в три рази більше обсягу талії) і зберіть на міцну нитку (мал. 4). Примірте цю «спідницю» на лялькову талію, якщо вона занадто широка, зберіть посильнее, якщо вона навпаки не може обхопити ляльку, то послабте складання. Після цього ретельно закріпите нитку, щоб складання не розійшлося. Оберніть ляльку й зашийте на ній спідницю (мал. 5).
6. Візьміть світлий прямокутний шматочок тканини. Змажте верхню частину тулуба клеєм і обтягніть його тканиною. (мал. 6).
7. Примірте, якої довжини в ляльки будуть руки. Із щільного матеріалу виріжте прямокутники відповідного розміру. Ретельно змажте їхнім клеєм і згорніть у трубочку, потім залишіть підсохнути (мал. 7). Якщо ви хочете, щоб у вашої ляльки були долоньки, те, коли будете звертати руки, вставте в них шкарлупки від фісташок (мал. 8).
8. Коли руки небагато підсохнуть, пришийте їх до тканини, який ви обтягли верх конуса.
9. Тепер ви можете зшити кофточку або просто жилетку й, одягши її на ляльку, зашити. Можна зашити попереду товстими нитками, симитировав шнурівку. Потім візьміть стрічечку, або шматок тканини й зав'яжіть ляльці на поясі, щоб не було видно некрасивого краю спідниці. Також ви можете зшити ляльці пелеринку: виріжте із тканини прямокутник довжиною вище лялькового ліктя. Пришийте до нього комірець (мал. 9). Надягніть на ляльку й декількома стібками зашийте на самому верху, у неї під підборіддям (мал. 10).
10. Тепер займемося головою. Змажте те місце, де будуть волосся клеєм і приклейте або тонкі смужки тканини, або шматочки вовни або ниток (мал. 11).
11. І, наконец. намалюйте особу. Найкраще малювати темперою, тому що вона не змивається, але якщо її у вас ні, ви можете намалювати особу гуашшю, аквареллю або фломастерами (для міцності можна зафіксувати малюнок безбарвним лаком для нігтів
Подібним чином ви можете змайструвати цілий ляльковий театр і розіграти казку на столі. А з носатих ляльок можна зробити целую більшу й дружну родину або навіть групу дитячого садка. Тепер уже в непогожий день вам точно не прийде нудьгувати
Ганна Десницька

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда