Мамам про Здоровье      

Травми зубів: що робити?Знайшла цікаву інформацію про те, що і як робити при травмах зубів. У нас правда, на щастя, таких серйозних випадків поки не було - один раз старша впала "зубами вперед", але відскіпалися ледве помітною тріщинкою, обійшлося. Але краще бути в курсі, мало що. Особливо мені сподобалася інформація про те, що робити з постійним зубом, що випав, - цього я зовсім не знала. Виявляється, можна на місце поставити...

КолиМалюки вчаться добреХодити, і пізніше, коли вони починають скрізь активно лазити й носитися з однолітками, у них, на жаль, часто відбуваються травми зубів. У цьому віці малюки не досить добре володіють своїм тілом, у них не вистачає почуття рівноваги, і, до того ж, вони ще не вміють правильно падати, зокрема, виставляти вперед руки. Тому падіння «зубами вперед» - не рідкість, і страждають, у першу чергу, передні різці. І хоча зуби ще молочн, непостійні, проте, ставитися до таких травм треба з усією серйозністю, тому що безтурботність може привести згодом до проблеми з постійними зубами, тому що зачатки постійних зубів дуже м'яка й тендітні, як яєчна шкарлупка. Тому дуже важливо вміти виявити серйозну травму й вчасно звернутися до фахівця.

Найбільше що часто зустрічаються травми - вивих зуба (зуб при цьому починає валандатися) і входження зуба в ясна. У малят подібного роду травми зустрічаються набагато частіше, ніж переломи або тріщини зубів. У випадку входження зуба в ясна батьки найчастіше вважають, що зуб повністю вибиті. Однак не варто робити поспішних висновків. Необхідно якомога швидше звернутися до дитячого стоматолога-хірургові й зробити рентген зуба, щоб перевірити, у якому стані перебуває постраждалий зуб, і, головне, зачаток постійного зуба. Залежно від результатів дослідження, лікар прийме рішення, є чи необхідність видаляти зуб. У кожному разі, потрібно буде контролювати ситуацію аж до появи постійного зуба.

А от вивих помітити іноді буває складно, тому що симптоми можуть майже отсутствовать. Дуже часто батьки зауважують проблему тільки тоді, коли зуб темніє або червоніє ясна. Справа в тому, що навіть незначний удар може спровокувати запалення ясен, і згодом привести до деформації постійного зуба. Тому якщо ви підозрюєте, що малюк ударився зубами, треба протягом 24 годин звернутися до дитячого стоматолога, щоб виключити можливість травми.

Що ж робити, якщо зуб все-таки вибитий повністю? Якщо мова йде про молочний зуб, найчастіше просто чекають появи постійного зуба. Правда, якщо не вистачає декількох зубів і малюкові через цього важко жувати або сильно страждає мова, стоматолог-хірург може тимчасово поставити педіатричних зубний протез, на зразок моста в дорослих, але тільки коли виростуть всі молочні зуби.

Якщо ж вибитий постійний зуб, те його, швидше за все, можна буде відновити, якщо не ушкоджений корінь, але тільки якщо ви швидко зреагуєте. Візьміть зуб за коронку, не торкаючи корінь, покладете в молоко кімнатної температури, физраствор або слину (загорніть зуб у хустку й покладете малюкові за щоку, щоб він його не проковтнув). Ці міри дозволять зберегти зв'язування, які згодом дозволять зубу «урослися» на своє місце. Сухий зуб умирає за 30 хвилин. Головне, не використовуйте в жодному разі лід або холодна рідина - холод обпалює тканини. До хірурга необхідно звернутися негайно.

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда