Мамам про Здоровье      

Ти хочеш навчити свого кроху розрізняти кольору? Можеш починати практично із самого його народження! Адже вже до 4-6 місяців малюк здатний виділити жовтий і червоний, трохи пізніше - синій, зелений, а потім і всі інші. Розмовляючи або граючи з малям, звертай його увагу на предмети цих квітів, називай їх («От жовте брязкальце», «от червоне колечко» і т.д.). Будуєте разом пірамідки з кубиків? Коментуй свої дії: «От синій кубик, поставимо його до синіх кубиків... А це червоний, поставимо його до червоних». Граєте в машинки? Нехай жовті машинки їдуть в один гараж, червоні - в іншій: «Дивися, от червона машинка. У який гараж їй треба їхати? До червоних машинок, от сюди. А жовта - до жовтих, це сюди». Одягаєте ляльок? Наряди одну ляльку в зелене вбрання, іншу - вкрасний.

Коли маля стане постарше (біля року), можна давати йому нескладні завдання: «От цей кубик на яку пірамідку поставимо? От цю машинку в який гараж поведемо?» Не лай малюка, якщо він помиляється. Спокійно коментуй: «Ні, отут кубики жовті, червоний не підійде». Якщо ти бачиш, що малюк не розуміє, про що мова, візьми жовтий кубик і скажи: «Нам потрібний такий же! Де такий же кубик? От він - жовтий!»

Вправа посложнее. Поклади перед малюком аркуші звичайного кольорового паперу - жовтий, червоний, синій, зелений, - і попроси розкласти різнобарвні іграшки, кожну на «свій» аркуш. Звичайно, іграшки повинен бути однотонні й відповідати квітам паперу (не треба пропонувати маляті покласти жовтогаряче колечко на жовтий аркуш, це різні кольори!) Почати краще із двох квітів, а потім поступово збільшувати їх кількість

Пограйте в гру «Збери все одного кольору»: дай малюкові кошик і попроси зібрати в неї, наприклад, всі жовті речі, які він може знайти в цій кімнаті (краще не пускати цю справу на самоплив, а розкласти «реквізит» заздалегідь на видних місцях). Спочатку маля напевно не обійдеться без твоєї допомоги - нічого страшного! Головне, проговорюй назви квітів знову й знову.

Ще одна гра: вирежи більші кольорові кола й розклади їх по підлозі. Нехай малюк виконує твої команди: «Устань на червоне коло! А тепер на зелений!» А може, маляті веселіше не бігати, а стрибати? Тоді варто просто покласти кола ближче.

Добре, якщо до 2 рокам малюк розрізняє основні кольори: жовтий, червоний, синій, зелений, може знайти, наприклад, синій кубик або червоний м'яч. А от уміти називати кольору в такому віці поки зовсім не обов'язково.

На наступному етапі намагайся створювати такі ситуації, коли маляті необхідно проговорювати назви квітів. Наприклад, збираючись на прогулянку, запитай: «Якого кольору носочки ти хочеш сьогодні надягти?». Перед тим, як дати яблуко, уточни: «Ти хочеш жовте або червоне?» і т. д.

Можна знову пограти в різнобарвні кола, тільки тепер, навпаки, мама буде виконувати команди маляти: «червоний!» - і ти біжиш на червоне коло, «синій!» - біжи на синій!

Не квап малюка! Назви квітів запам'ятати нелегко. Краще придумай які-небудь цікаві розваги. Можна влаштовувати дні одного кольору. Наприклад, в «червоний» день нехай на маляті буде червона футболка, у меню - червоні овочі й фрукти, а гри влаштуй із червоними іграшками. Обов'язково акцентуй на цьому увага свого крохи: «От ми надягаємо червону футболочку... Сьогодні будемо їсти помідор, якого він кольору?… Давай виберемо, які в тебе є червоні іграшки?»

А ще дуже цікаво читати «різнобарвні» вірші й загадки, малювати різними фарбами, ліпити кольорові фігурки із пластиліну... Словом, можливостей для вивчення квітів - безліч! Треба тільки включити уяву!

Барвистого і яскравого миру твоєму маляті!

Ганна Делюкина

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда