Мамам про Здоровье      

Знайома ситуація? Повернулося улюблене чадо із прогулянки, а в кишені замість повноцінної пари всього лише одна рукавичка. Або рукавиця. А як безвісти вміють зникати носки! Причому винятково по одному. І що в такому випадку робити із що остались? Викинути шкода, а носити неможливо. Наша рада - дати «потеряшкам» другий шанс!

Отже, нам знадобиться пара-трійка різномастих рукавичок і рукавиць, і трохи досить нових, але дуже самотніх носків

Крім цього, приготуй нитки (у тому числі й муліне), голку, ножиці, стрічки, ґудзики, вату або синтепон, обрізки кольорової тканини (різного розміру), олівці, фломастери. І, звичайно, потрібна фантазія. Включай уяву! На що схожо рукавичку?

Чудо-Дерево

Тягнуться нагору гілочки-пальчики. Тепер нам потрібний стовбур - і можна ростити наше дерево. Візьмемо невеликий (розмір залежить від масштабу задуму) відрізок щільної тканини. На нього будемо нашивати наші рукавички. Але спочатку олівцем або фломастером нанесемо контури стовбура, до якого будуть «приростати» наші «гілочки». Ще один варіант - вирізати стовбур із тканини й пришити до полотна. А зараз аккуратненько, приметуємо до «стовбура» наші різнобарвні рукавички. Уже красиво. А якщо прикрасити ці «гілочки» різнобарвними ґудзиками, буде ще краше! На ці ґудзички розвісься дрібні м'які іграшки (тільки петельки не забудь пришити) - і цікаво, і моторику розвиває. А можна з кольорового картону вирізати букви, цифри, приклеїти до зворотної сторони «липучку» і чіпляти до нашим «гілочкам». І красиво, і корисно. Чим не чудо-дерево? (до речі, не забудь прочитати маляті цей вірш Корнія Чуковського)

Веселий паровозик

Такий паровозик можна побудувати, якщо в тебе в запасі кілька рукавиць. Принцип той же, що й в « Чудо-Дереві»: тихорєцька основа, на яку нашиваємо підручний матеріал. Поверни рукавицю так, щоб великий пальчик дивився нагору. От і паровоз із трубою! А якщо до нього «причепити» (пришити) рукавиці-вагони( у вагонів пальчик можна не відрізати, а просто заправити усередину)? Так не просто так, а залишаючи край рукавиці незашитим. От і вийшов веселий поїзд. Дим над «трубою» і колеса можна зробити аплікацією або з великих ґудзиків. А у вагончики завантажуйте все, що вздумается - олівці, фломастери, дрібні іграшки або інші «скарби». Якщо шити тобі ніколи, то можеш скористатися іншим варіантом: просто приклей «паровозик» на довгу смужку щільного картону. Веселої поїздки!

Восьминіг

Переверни рукавичку пальчиками долілиць. Чим не ніжки восьминога? І не лихо, що їх не вісім. А верх рукавички буде симпатичною мордочкою цього морського чуда. Спочатку додамо нашому осьминожку обсяг: можна взяти вату або будь-який інший наповнювач і акуратно набити рукавичку. Починай з пальчиків: їх зручно заповнювати за допомогою пінцета. Тільки намагайся не занадто щільно їх набивати - вони повинні бути гнучкими (інакше наш осьминожка буде схожий на антену). Коли пальчики перетворилися в ніжки, візьми яскраві нитки муліне під колір рукавички й відокрем ними тулуб від майбутньої голови, перетягнувши в підстави манжети. А зараз продовжуй набивати, формуючи голову нашого морського звіра. Для того, щоб голова була круглее, зріж кути манжети або заправ їх усередину. Коли голова буде готова, заший манжету зверху нитками того ж кольору. Осьминожек майже народився. Залишається підібрати ґудзичка-вічка й намалювати або пришити усмішливий рот. Подивися, який прекрасний екземпляр для домашнього іграшкового акваріума! Його навіть можна назвати Пауль - на честь знаменитого восьминога-провісника й подарувати татові під час чергового футбольного матчу - нехай порадіє (тато, звичайно, а не Пауль!).

Рибка

Продовжуємо збирати морських жителів. Подивися на рукавицю. Заправ великий пальчик усередину. Нічого не нагадує? А якщо перехопити манжету посередине? Рибка! І робити-те майже нічого не треба. Наповни ватою або шматочками поролону, перетягни манжету ниткою, заший «хвостик» (краю рукавиці! Вічка - ґудзички, «плавнички» з кольорових шматочків, луска з пайеток або бусинок (якщо твій малюк ще маленький - вічка краще намалювати або вишити, а блискітки відкласти на потім). Для малюків постарше в ролі луски можуть виступити кольорові ґудзички. Півгодини - і в будинку з'явилася золота рибка. Загадуй бажання!

Удав

Завдяки мультику ти знаєш, що в одному удаві 38 папуг. А скільки в удаві носочков? Рівно стільки, скільки непарних носочков скопилося на даний момент. У справу підуть і дорослі, і дитячі носки. Вибери серед них той, що буде головою. Інші пришивай до нього, обрізаючи по пятку й поступово заповнюючи ватою або синтепоном. Коли закінчаться носки або терпіння, заверши роботу, пришивши останнім самий кінчик одного з носочков. А тепер оформи веселого й доброго удава: червоною ниткою муліне виший усміхнений широкий рот, а синьої - ока

По цьому ж принципі може бути зшитий і Равлик. Тільки в цьому випадку тобі прийде використовувати меншу кількість матеріалу (якщо тільки ти не робиш гігантського равлика) і другий момент: цей шланг із носочков треба буде скріпити між собою, загорнувши вспираль.

Це всього лише трохи з нескінченної безлічі ідей. Можеш використовувати непарні рукавичок для шиття ляльок для пальчикового театру, а з рукавиць виходять чудесні мотрійки. Але сама головне - твоя фантазія й бажання. Твори, придумуй, пробуй - і ділися з нами своїми удачами!

Юлія Риженькова

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда