Мамам про Здоровье      

Дворіччя маляти найкраще відзначати будинку, у звичній обстановці. Гучні святкування в розважальних центрах і кафі відклади на потім. Деякі малюки бояться незнайомих місць, лякаються клоунів. А якщо свято проводить мама, з нею із задоволенням будуть грати й гості, і сам іменинник. Не бійся, що не впораєшся із проведенням свята. Насправді, немає нічого складного!

  Скільки запрошувати малюків? Існує простої правило: кількість гостей повинне рівнятися віку іменинника плюс один. Виходить, кличемо трьох кращих друзів із площадки, з ясел або трьох подруг з малюками схожого віку.
  Скільки часу їх займати? Година - це максимум для двухлеток. З їжею й очікуванням що спізнюються можеш розраховувати на півтори годин. Все інше, якщо гості хочуть затриматися, і ніхто не утомився, - вільний час.
  Виробу. Поки збираються гості, малюків можна зайняти розфарбуваннями або нанизуванням великих бусин (звичайно, під доглядом дорослих). Можна взяти колечка із сухих сніданків і нанизувати їх.
  Чим розважати гостей? У що любить грати твій малюк? Яка в нього улюблена казка або віршик? Можна показати гостям ляльковий спектакль, використовуючи наявні будинки іграшки. Не забудь провести гру з м'ячем або повітряною кулькою - малюки цього віку дуже люблять ловити м'яч, кинутий з невеликої відстані.
  Як грати з малюками? Гості можуть розгубитися, особливо якщо вони перший раз у вас будинку. Говори з ними на рівні їхніх очей - присядь навпочіпки, сядь на підлогу. Саме зручне для двухлеток - грати, сидячи на килимі. За спиною кожного малюка може перебувати його мама й теж брати участь.
  У свята може бути яка-небудь тема. Улюблений колір іменинника, знак Зодіаку, улюблена іграшка... Якщо твій син обожнює машинки, можеш улаштувати йому "день транспорту": пограти з гістьми в паровозик, погудіти, політати, як літаки, почитати вголос книжку про машини. А наприкінці свята всіх буде чекати торт у вигляді автомобіля.
  Карнавал. Малюкам подобається наряджатися в різні костюми. Якщо ти приготуєш для всіх картонні корони, яскраві ковпаки на резиночках або вінки зі штучних квітів, свято почнеться з першої хвилини, як тільки гості переступлять поріг квартири.
  Будиночки. Малюки дуже люблять де-небудь ховатися. Постав у вітальні дитячий намет або більшу коробку, у якій можна вирізати дверцята й вікно. Будиночок можна назвати як завгодно, залежно від теми свята: палац для принцес, гараж для машинок, норка для маленьких зайчат.
  Домашній оркестр. Малятам дуже подобаються різні шумелки й гремелки. Якщо в тебе є бубон, тріскачка, дерев'яні ложки - роздай це гостям і включи веселу музику.
  Сухе море. Якщо трохи дорослих будуть тримати простирадло або шматок тканини, вийде море. Малюки можуть сидіти на простирадлі, забиратися під неї - "поринати". А дорослі повинні трясти простирадло - "робити хвилі". У центр простирадла можна покласти м'які іграшки й "викупати" їх у сухому морі. Нехай маленькі гості допоможуть улаштувати шторм.
  Чим пригощати? Запрошуючи гостей, довідайся в їхніх мам, немає чи в кого харчової алергії? Їжа повинна бути «на один укус»: шматочки овочів і фруктів, маленькі бутерброди, кубики сиру, печиво. На столі не повинне бути основних алергенів: горіхів, полуниці, цитрусових.
  Торт зі свічками. Добре, якщо торт буде гарним і незвичайним. Наприклад, у вигляді цифри 2. А свічки на торті можна запалити кілька разів - і нехай кожний їх задує.
  Подарочки гостям. Дворічному малюкові важко прийти в гості з гарною іграшкою, а піти голіруч. Тому підготуй для гостей які-небудь приємні дріб'язки: наклейки, крейди, розфарбування. Переконайся, що подарунки безпечні для малюків молодше трьох років і не містять дрібних деталей.

Веселого свята!

Ольга Яшина

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда