Мамам про Здоровье      

Твоє маля вперше переступило поріг дитячого садка. За хвилюванням вибору, турбота підготовки й закупівлі речей. А що ж спереду?

А спереду - адаптація, тобто звикання до нового ритму життя, до колективу, новим вимогам і новим людям. Підвищені психоемоційні навантаження можуть приводити до найрізноманітніших проявів:

Підвищена збудливість, слізливість, примхливість малюка. Апатія, байдужність до навколишнього. Неспокійний сон (денне або нічний), скорочення часу сну або підвищена потреба в сні. Зміна апетиту - малюк може як відмовлятися від їжі, проявляти не властиву раніше вибірковість, так і почати різко більше є. «Відкіт» у навичках самообслуговування, можливо - «мокрі» ночі. Хвороби - як вірусні інфекції, так і загострення хронічних захворювань малюка.

Поговоримо про те, як полегшити малюкові цей непростої період

На адаптацію фахівці відводять до 3 тижнів, хоча в деяких малюків цей період може тривати й довше. Чим же батьки можуть допомогти своєму малюкові?

Будинку:

Створи малюкові спокійну, доброзичливу обстановку Відклади на час будь-які зміни в житті маляти - не коштує в адаптаційний період боротися зі шкідливими звичками, відучувати малюка від підгузка й вносити ще якісь зміни у звичний хід життя. Простеж за тим, щоб маля висипалося й досить гуляло на свіжому повітрі. Наберися терпіння й намагайся як можна спокійніше реагувати на можливі капризи, які пов'язані з емоційний перевантаженням малюка. Намагайся згладити можливі конфлікти. Варто перенести на час гучні багатолюдні свята, далекі стомлюючі поїздки.

Ранком і по дорозі в садок:

Організуй процес ранкових зборів таким чином, щоб не треба було поспішати, і маля змогло б зберегти гарний настрій Проговорюй з малюком плани на день - що він буде робити в садку, що ти встигнеш зробити за цей час, коли його забереш (цей момент краще прив'язувати до конкретної події - на прогулянці, після обіду, після сну), що ви будете робити ввечері. Обговори з малюком - може бути він захоче взяти в сад яку-небудь невелику іграшку з будинку По дорозі в садок постарайся уникати поспіху, вивчайте й обговорюйте з малям дорогу до садка, розмовляй з ним про що-небудь цікавому, зберігай спокійний і бадьорий настрій.

У саду:

Будь привітна й доброзичлива зі співробітниками саду, родителями й малюками. Не поспішай сама й не квап маляти, допоможи йому роздягнутися й нагадай, де і як розкладені його речі. Домовся з малюком, коли ти за ним прийдеш - і помни, що дана обіцянка потрібно буде обов'язково виконати, тому що передбачуваність і впевненість малюка в батьку - дуже важливий фактор, що допомагає малюкові швидше адаптуватися в саду. Не затягуй прощання - довгі розмови й обійми приводять найчастіше до сліз. Постарайся виробити ритуал розставання - наприклад, ти можеш цілувати малюка й махати йому рукою на прощання, або говорити щось, призначене саме для ранкового розставання. Якщо маляті важко розставатися саме з тобою, нехай його відводить у садок хтось іншої - тато, бабуся або дідусь: можливо, розставання з ними пройде простіше.

Коли можна говорити про закінчення адаптаційного періоду:

Залишаючись у саду повний день, маля виконує вимоги вихователя, бере участь в іграх і заняттях. Малюк спокійно спить як уночі, так і вдень у садку, легко засипає й вчасно прокидається в гарному настрої Маля з апетитом їсть покладене за віком кількість їжі Ранком маля без сліз іде в садок, радується зустрічам із друзями й іграшками. У малюка рівний гарний настрій, без різких безпричинних перепадів.

Якщо до кінця 3 місяці відвідування саду маля усе ще не може адаптуватися до змін у його житті, тобі варто проконсультуватися із психологом - у дитячому садку або поза його.

Ирина Тимофєєва

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда