Мамам про Здоровье



      

Кожна жінка мріє про міцну родину й турботливого чоловіка, що буде опорою і їй, і підростаючим малюкам. Але в житті, на жаль, іноді трапляється по-іншому. І от двоє дорослих людей перестають бути чоловіком і дружиною, вони розходяться. Це їхнє рішення, їхнє право. Але ми всі розуміємо, що при цьому вони залишаються мамою й татом! І крім права розвестися один з одним, у них є абсолютний ОБОВ'ЯЗОК піклуватися про своїх малюків, містити їх. Це записано в Конституції нашої країни (ст. 38 Конституції РФ), це закріплено й у законі Сімейного Кодексу (ст. 80).

А що значить - містити своїх малюків? Це теж прописано в законі: «У поняття зміст неповнолітніх малюків входить, у першу чергу, обов'язок батьків по їхньому матеріальному забезпеченню, що виражається в наданні малюкові необхідного харчування, одягу, предметів дозвілля, відпочинку й т.п.» А чи живе малюк разом з обома родителями, або тільки з мамою, або тільки з татом - у цьому випадку, не має значення

Але що ж буває в тому випадку, якщо тато або (навіть страшно представити) мама маляти - «забувають» про свій обов'язок? Забувають, що малюкові треба купувати їжу, іграшки, оплачувати садок і літній відпочинок - так чи мало, що потрібно підростаючому чоловічкові! І на це в законі є відповідь!

Допускається примусове стягнення засобів у судовому порядку. У суд може звернутися один з батьків, а якщо по яких-небудь поважних причинах мама ( або тато) цього зробити не в змозі (по стані здоров'я, віку, недієздатності й т.п.) - та справа може збудити й сам прокурор

Яка відповідальність загрожує батькові, що забув свій батьківський борг? За систематичне, злісне відхилення від сплати аліментів можуть позбавити батьківських прав, або навіть залучити до кримінальної відповідальності (наприклад, по статті 157 Кримінального Кодексу РФ).

До якого віку батько зобов'язаний виплачувати аліменти? До досягнення малюками 18-літнього віку - або раніше, якщо малюків повідомляють дієздатними (наприклад, у випадках вступу в шлюб до досягнення 18 років або емансипації, тобто оголошення неповнолітнього, працюючого за трудовим договором або занимающегося підприємницькою діяльністю за згодою батьків, усиновителя або піклувальника).

Який же розмір аліментів, стягуваних по суду? Розмір установлюється законом Сімейного Кодексу РФ (ст. 81). Якщо немає іншої угоди між родителями, то встановлюється щомісячна сума в розмірі: на один малюка - однієї чверті заробітку й (або) іншого доходу батьків, на двох малюків - однієї третини, на трьох і більше малюків - половини заробітку й (або) іншого доходу батьків. Причому розмір може бути зменшений або збільшений судом з обліком матеріального або родиний стану батьків і інших обставин, що заслуговують уваги

А якщо батько заявляє, що в нього немає постійної роботи? Тоді суд може визначити розмір щомісячних аліментів у твердій грошовій сумі або одночасно й у частках заробітку, і у твердій сумі. Але важливо врахувати, що це не суд зі своєї ініціативи, а саме батько, що виховує малюка, вправі зажадати саме такий або інший порядок виплати

Перелік видів заробітної плати й іншого доходу, з яких виробляється втримання аліментів на неповнолітніх малюків, затверджений Постановою Правительства РФ від 18 липня 1996 р. N 841.

Розмір твердої грошової суми визначається судом виходячи з максимально можливого збереження для малюка колишнього рівня його забезпечення з обліком матеріального й родиний стану сторін і інших обставин, що заслуговують уваги

Якщо при кожному з батьків залишаються малюки, розмір аліментів з одного з батьків на користь іншого, менш забезпеченого, визначається у твердій грошовій сумі, стягуваної щомісяця й обумовленої судом

Стягнення аліментів у твердій грошовій сумі допускається тільки за підсумками судового розгляду

Пунктом 6 ст.113 СК РФ передбачено, що розмір щомісячної допомоги на малюка збільшується на 50% на малюків, батьки яких ухиляються від сплати аліментів або в інших випадках, передбачених законодавством РФ, Коли стягнення аліментів неможливо. Суми щомісячної допомоги на малюка, виплачені в період розшуку його батьків, що ухиляються від сплати аліментів, стягуються із цих батьків з нарахуванням 10% з виплачених сум у дохід бюджетів суб'єктів РФ.

Якщо тобі так і не вдалося домовитися із чоловіком при розлученні, і твій малюк недоодержує не тільки батьківської уваги, але й можливості піти в кружок, у який хоче, зайнятися тим спортом, яким хочеться або навіть правильно харчуватися - озбройся юридичними знаннями - і борися!

Павло Рокоссовский, адвокат

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда