Мамам про Здоровье      

З народженням маляти в кожної мами виникає безліч питань по Догляду за немовлям по місяцях. І це правильно! Адже здоров'я малюка із самого зачаття до досягнення їм свідомого віку цілком залежить від батьків. Перебуваючи в тебе в животику, малюк був під надійною охороною плаценти, що захищала його від вірусів і інфекцій. Після народження він втрачає цього надійного зовнішнього захисту, тому твоє завдання допомогти йому адаптуватися до навколишнього світу, здійснюючи грамотний Догляд за малям до року.

Гігієна немовляти

У твоїй ванній кімнаті, як мінімум, є мило, шампунь, бальзам для волось, зубна паста й щітка - все те, що ти використовуєш у щоденному догляді за собою. До народження маляти потрібно подбати й про його арсенал засобів Гігієни для немовлят. От, що тобі буде потрібно:

Засіб для обробки пупочной ранки (зеленка або фукорцин),Стерилізоване вазелінове або соняшникове масло, Дитяча присипка. Засіб від попрілостей (звичайно являє собою крем, що краще завжди тримати в холодильнику про всякий випадок для оперативного надання допомоги).Черги, листи волоського горіха, ромашка - ці травички потрібні для купання маляти. Стерильна вата. Дитяче мило. Вологі серветки для шкіри. Розчин фурацелина аптечного готування.

Гігієнічний догляд за новонародженим малюком - це те, із чого повинен тепер починатися твій день. Адже в перші кілька місяців твоє маля буде проходити інтенсивний період адаптації до навколишнього світу, а щоденні гігієнічні процедури допоможуть малюкові перебороти його безболісно.

Умивання особи й протирання вушних раковин теплою кип'яченою водою. Можна це робити рукою, а можна використовувати ватяні кульки. Обробка очей проводиться ватяними кульками, змоченими в теплій кип'яченій воді, від зовнішнього куточка до внутрішнього. Якщо ти помітила, що один очей засмічується більше, ніж другий, то оброби його або теплою заваркою (але стеж, щоб на ватяній кульці не було чаїнок), або розчином фурацелина (1:5000). Для обробки кожного глазика використовуй окрему ватяну кульку. Шкірні складки малюка швидко засмічуються ворсом від одягу, тому щоранку потрібно прочищати кожну з них ватяною кулькою, змоченою стерилізованим рослинним або вазеліновим маслом. Під час руху шкірні покриви складочек труться друг об друга, що іноді може приводити до виникнення натертостей і почервонінь. Масло захищає ніжну шкіру маляти, запобігаючи появі цих неприємностей.
Рада № 1: улітку складочки малюків старше 1 місяця варто обробляти дитячою присипкою, що запобігає виникнення попрілостейПісля кожного сечовипускання й дефекації малюка потрібно підмивати під проточною водою. Підмивати малюків у тазику не можна! Це може стати причиною інфікування сечостатевої системи. Причому, однаково, що в хлопчиків, що в дівчинок, хоча в останніх ризик у рази вище. Слід зазначити, що способи підмивання хлопчиків і дівчинок у корені відрізняються, однак ми це розглянемо нижче. Поки запам'ятай Золоте правило гігієни для маляти після туалету - підмивання під проточною водою (37-38 градусів). Після цього, малюка необхідно покласти на пеленальний столик, промокнути шкіру насухо й нанести на неї стерилізоване масло або дитячий крем.

Щотижня тобі потрібно проводити наступні процедури Гігієни для немовлят.

Необхідно прочищати носові проходи. Для цього згорнути з вати жгутики, змочити їх у стерилізованому маслі. Вставляєш жгутик у носовий прохід приблизно на 1 см і починаєш провертати.
Рада № 2. Не слід використовувати для цієї процедури тверді предмети, наприклад, вушні палички або сірники, тому що можна поранити малюка. Процедуру потрібно проводити швидко, причому кожний носовий прохід чистити новим жгутиком.Прочищати слухові проходи потрібно сухими ватяними жгутиками, обертаючи їх у юшці.
Рада № 3. У жодному разі не слід використовувати при цій процедурі ватяні палички, тому що виникає ризик нанести малюкові травму. Також вони сприяють виникненню сірчаних пробок Підстригання нігтів варто проводити тільки після 1 місяця після пологів. Для цього тобі варто придбати спеціальні манікюрні ножиці із закругленими кінцями.
Рада № 4. Не зістригай нігтики «під корінь», тому що можеш випадково зробити малюкові рану. Рада: Найкраще підстригати нігтики крохе під час сну, коли його ручки розслаблені. Якщо ж ти вирішила провести цю процедуру під час пильнування, то вдайся до допомоги близької людини. Один - тримає ручку малюка, другий підстригає нігті

Особливості догляду за новонародженими дівчинками

У тебе дочка? Ми тебе сердечно поздоровляємо з появою у твоєму житті маленькій ніжної й ласкавої крохи. Однак ти повинна знати, що разом з тендітною маленькою дочкою в руки ти береш більшу відповідальність за її жіноче здоров'я. Ми пропонуємо твоїй увазі Ради по догляду за малюком, які допоможуть тобі виростити її здоровою повноцінною жінкою

Підмивати дівчинок потрібно під проточною водою по напрямку від лобка до попі, і в жодному разі не назад! Поклади маля спиною на передпліччя (голова у твоєму лікті, а кисть - під поспівай) і підстав під кран з теплою водою. Це потрібно для того, щоб випорожнення не потрапили в піхву. Одноразові підгузки - небезпека № 1 для дівчинок. Відразу після дефекації його потрібно міняти, інакше під час різких рухів ніжками випорожнення можуть потрапити в піхву й викликати запалення. У деяких дівчинок з народження до років восьми спостерігається таке явище, як синехии - зрощення малих полових губ, що пов'язане з низьким рівнем у крові жіночих полових гормонів.
Рада. Двічі в день протирай область між більшими половими губами стерилізованим вазеліновим і соняшниковим маслом, щоб уникнути хірургічного втручання. Якщо ж зрощення вже відбулося - звернися до дитячого гінеколога. Регулярно оглядайте зовнішні полові органи дівчинки на предмет різних запалень. Якщо ти помітила почервоніння, то надай першу допомогу у вигляді ванночки з низкою або ромашкою. У найближчі дні покажи малюка докторові.

Особливості догляду за новонародженими хлопчиками

Хотілося б сказати, що за хлопчиками доглядати легше, ніж за дівчинками, але не будемо вводити тебе в оману. Із хлопчиськами свої труднощів

У силу своєї фізіологічної будови кожний майбутній чоловік має надійний захист від влучення інфекції в сечостатеву систему ззовні, тому мити новонародженого хлопчика можна під проточною водою, струмлячи якої спрямована від попи до полових органів. Для цього потрібно покласти маля животиком на передпліччя, підтримуючи кистю в області таза, і підставити під кран з теплою водою. Однак всі теж фізіологічна будова спричиняється відмінні умови для розвитку патогенних бактерій зсередини, тому під час кожного купання злегка відкривай крайню плоть і промивай трав'яним розчином, щоб запобігти скупченню бактерій під нею. Якщо ти помітила, що крайня плоть у твого маляти запалилася - обов'язково покажи його лікареві, це може бути початком фімозу. Після купання потрібно насухо промокнути шкіру в області паху й змазати пахові складки, область під мошонкою й під половим членом стерилізованим маслом або дитячим кремом.

Запам'ятай всі Ради по догляду за немовлям, випливай їм і рости здорового малюка!

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда