Мамам про Здоровье      

Катя Старшова: «Хочу, щоб Дід Мороз подарував мені братика або сестричку»Зірочка серіалу «Папини дочки» на каналі СТС Катюша Старшова («Ґудзичок») с трьох років займається танцями, співає, малює, професійно ковзається. Талановита дівчинка швидко стала улюбленицею всієї країни, неї обожнюють дорослі й малюки. У новорічну дочку Катюша буде особою телеканала СТС, де стане в костюмі символу 2010 року - тигреняти.
Як виховати зірку? На це питання ми спробували відповісти, розмовляючи з Катею і її бабусею. П'ять років тому Тетяна Юріївна Михайлівська залишила роботу й стала допомагати своєї дочки виховувати Катю.

- Катюша, ти вже підготувалася до Нового року?
Катя: Так. По-перше, зробила такий малюнок - виріб, називається «Зимова фантазія». Білосніжна ялинка, обсипана блискітками, а під нею звірі зустрічають Новий рік. Цей виріб я віднесла в школу на конкурс

- Бабуся тобі допомагала?
К.: Зовсім трошки. Вона блискітки знайшла й допомогла зробити їх малюсінькими.
Тетяна Юріївна: Я приходжу на допомогу, коли треба щось прикріпити, приєднати, а в Каті не виходить. До Нового року ми поки не дуже підготувалися. Удома ялинку наприклад, не встановили. Останні дні були дуже насиченими: Катя брала участь у новорічній програмі нашого улюбленого каналу СТС і записувала пісню в передачі «Хвилина слави» для Першого каналу.
К.: В «Хвилині слави» я співала з Олександром Олешко. Ми з ним знайомі давно, він в «Папиних дочках» грає друга Ґудзичка, олігарха Василя. Ми співали пісню мами ведмежати Умки.
Т. Ю.: А в новорічній програмі СТС Катя із чудовим Миколою Миколайовичем Дроздовим співали «Я на сонечку лежу», пісеньку з відомого мультфільму. У кліпі був ще третій персонаж, тримісячне тигреня.
К.: Адже наступний рік - рік Тигру, от і привели звіра в студію. Він такий гарненький, як велике кошеня. Подушечки лапок такі м'які! Але дресирувальники не дозволили мені його погладити. Сказали, навіть у три місяці тигр може хапнути.
Т. Ю.: Микола Миколайович Дроздів тигреночка обласкав, він адже із тваринами в близьких стосунках. До ночі ми пробули на зйомках. Так здорово, цікаво. А на вулиці снігопад страшний був, пробки. Нас після зйомок до метро довезли на машині з телецентру, а далі ми вже своїм ходом добиралися. Інакше було не доїхати - вся Москва стояла.

- У метро Катю довідаються?
Т. Ю.: Іноді вона шапку на очі насуне, щоб не довідалися, і однаково підходять. Говорять: «Молодець, прекрасно граєш, настрій піднімаєш, спасибі». Котячи не зазнається, але їй, звичайно, приємно, що до неї так ставляться.

- Детишки автографи просять?
Т. Ю.: Не тільки детишки. Дорослі жінки, чоловіки підходять. Про деяких чоловіків ніколи не скажеш, що шанувальники серіалів. Говорять: «Ґудзичок, ми тільки заради тебе й дивимося».
К.: Я спеціально придумала собі цікавий підпис. Пишу: «Від Ґудзичка», потім пишу «Катя», і обвожу сонечком, а ще іноді ґудзик малюю.

- Незабаром у прокат виходить фільм режисера Тимура Бекмамбетова «Чорна блискавка», де ти зіграла одну з головних ролей, ідуть зйомки «Папиних дочок»... Як ти все встигаєш?
К.:
Не знаю (забавно морщить ніс). Якось саме успевается.


- У скільки прокидаєшся ранком?
К.: Звичайно мама або тато мене будять у сім. Я встаю. Ем. Чищу зуби. Переодягаюся. Збираю портфель. Тато заплітає мені кіски.

- Звичайно кіски заплітають мами?!
Т. Ю.: Просто в нас тато йде на роботу пізніше, ніж мама. Він устигає заплести Катюші кіски й проводити її в школу. Коси він плете міцно, до вечора не розплітаються. А зі школи Катю забираю вже я. Школа в нас гарна, розташована практично в трьох кроках від під'їзду. Уроки закінчуються десь у годину. Обідаємо. Потім їдемо або на зйомки, або в центр естетики й краси «Катюша», де Катя займається вже четвертий рік.
К.: Там ідуть різні предмети: естетика, хореографія, спів - цікаво дуже...
Т. Ю.: Ну а в суботу й неділю їздимо в школу балету на льоді «Алеко». Загалом, тиждень насичений заняттями. Ледарювати ніколи.

- Катюша, ти утомлюєшся?
К.: Не-А.

- Улюблений урок у школі якої в тебе?
К.: Читання, математика й праця. І малювання.
Т. Ю.: Малювання вона любить не тільки як шкільний предмет. З дитинства малює постійно, де можна й де не можна. Черговий шкільний триместр - у нашій школі навчальний рік ділиться на триместри - Катя закінчила на всі п'ятірки.

- Катюша, ким хочеш стати в майбутньому? Акторкою?
К.: Художником. Або режисером. Я репетирувала один фільм, сама придумала. Головних героїв у мене грали мама й тато. Тато був роботом, що полюбив жінку із Землі.
Т. Ю.: Акторкою бути не хоче. Вирішила, що їй більше по душі режисура. А ще, говорить, буде лікарем... і художницею. Режисером тому, що професія зобов'язує командувати, Каті це, схоже, подобається. Лікування, можливо, подобається через те, що ми з нею часто ходили з моїми кішечками і її собачкою до ветеринарів, і вона надивилася, як треба лікувати тварин. «Тільки я хочу лікувати не кішок, а малюків», - так Катя говорить


- Любиш подорожувати?
К.: Так. Торік на Новий рік ми з мамою й татом були в Дощипувати у Флориді. Ще ми з бабусею відпочиваємо в Криму з дитинства, а з іншою бабусею - у Туреччині. У Єгипті була, бачила піраміди.
Т. Ю.: А о поїздці в Париж забула? У Парижу на фестивалі танців колектив, у якому виступала Катенька - їх було чотири солістки, вона молодша - посів друге місце. Каті було тоді п'ять років. Вони зображували гостей венеціанського карнавалу. Шикарні костюми, що потрясає постановка. Вони просто скорили Париж!
К.: А два роки тому ми з мамою й татом були у Великому Устюге. Я там бачила справжнього Діда Мороза й навіть сиділа на його крижаному троні. Трон зовсім не холодний, нормальної температури.

- Подарунок цього року в головного чарівника вже попросила?
К.: Так, лист відправила. Я попросила, щоб мама й тато подарували мені братика або сестричку. А то вони говорять увесь час: «Ніколи, справ багато, спочатку ти вирости...». Але я адже виросла вже! Торік Дід Мороз приніс мені замок з маленькими фееями - величезний такий будинок. Він стояв у моїй кімнаті, а потім його забрали. Занадто багато місця займає. А на Першому каналі мені недавно подарували ведмедя Умку. Пилип Киркоров мені його подарував.
Т. Ю.: Іграшка ростом зі справжнього ведмедя й вище Каті.

- А улюблена іграшка яка?
К.:
Лемур. Ми з бабусею їздили в Одесу, і я бачила там живого лемура. А потім бабуся подарувала мені м'яку іграшку.
Т. Ю.: Катюша спить із ним в обнимку. Раніше із собою всюди його брала, тепер перестала - речей дуже багато носити доводиться. Так наш лемур став домосідом.

- Тетяна Юріївна, поділитеся секретом, як виховати зірку? Як ви виховували Катю?
Т. Ю.: Не знаю. Ми з Катюшиними родителями звичайно, прищеплювали їй певні цінності. Пояснювали, що таке добре й що таке погано; що можна робити, а що не можна; як ставитися до інших, якщо хочеш, щоб добре ставилися до тебе. Нічого спеціально не робили, щоб вона стала такий, яка є. Єдине, у три роки віддали її в центр естетики й краси «Катюша». До трьох років Катя була замкнута, собі на розумі. Вона народилася в рік Змії, по гороскопі Скорпиончик. Представники цього знака люблять помовчати. От і Катя завжди оценивающе дивилася на все що відбувається й мовчала. А в «Катюші» вони вчили вірші Пушкіна, Фета, Майкова... І дуже швидко, місяця за три, Катя розкрилася. У п'ять років вона вже читала на публіці Бориса Пастернаку «Бути знаменитим некрасиво...». Я виростила двох дочок, Катину маму й Катину тітку. Дівчинки були розумниками, добре вчилися. Але вони ніколи не підходили до мені, як Катя, зі словами: «Бабуся, щось ми давно з тобою не вчили віршів, давай повчимо». Рідкий випадок, коли малюк просить повчити з нею вірші. Катюша багато віршів знає напам'ять, читає з душею. Не просто вивчила - розповіла, а якось по-своєму, незвичайно. Бувають дні, коли Каті нікуди не треба йти. Зйомок ні, льодових тренувань ні, і в «Катюші» вихідної. Котячи приходить зі школи, робить уроки. Потім сидить - нудьгує. Їй нецікаво жити просто так. Їй потрібно спілкування, нова інформація- Ви працювали в сфері туризму, а потім залишили роботу заради внучки?
Т. Ю.:
До Катиних трьох з половиною років я працювала й намагалася встигати займатися внучкою. Бігала сюди. Але толком однаково нічого не встигала. Вирішила залишити роботу й допомагати Каті знайти себе. Так і зробилася


Секрети виховання родини Старшових-Михайловских: 1. Робочий день малюка повинен бути розписаний по хвилинам, щоб не було часу на «ничегонеделанье».
2. Необхідна доросла людина, що буде направляти енергію зростаючої людини в потрібне русло. Якщо обоє батька з ранку до вечора зайняті на роботі, ідеальний варіант - бабуся або дідусь.
3. З дитинства потрібно тренувати пам'ять малюка - дуже придасться.
4. Помітивши схильності маляти до того або іншого виду мистецтва, найкраще віддати малюка в кружок або секцію.
5. Строгість доречна в міру, фізичні покарання неприйнятні зовсім. «Мама й тато можуть мене іноді насварити, якщо я щось роблю неправильно. А от бабуся ніколи не лає. Якщо є проблема, ми спокійно сідаємо і її обговорюємо. У бабусі завжди їсти час поговорити із мною», - говорить Катя.
6. Самий головний секрет - більша дружна родина, коли у свята за величезним столом збираються численні родичі, радуються й веселяться дорослі й малюк

Розмовляла Вікторія КАТАЄВА

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда