Мамам про Здоровье      

Кожна мама знає, що для новонародженого маляти не існує харчування краще, ніж грудне молоко. Материнське молоко має оптимальний склад, у ньому присутні речовини, що допомагають маляті боротися з інфекціями, що зміцнюють його імунітет. Однак, на жаль, нерідко виникають ситуації, при яких неможливо продовжувати грудне вигодовування: - хвороба мами, коли доводиться приймати ліки, що впливають на якість грудного молока;- вихід мами на роботу;- недостача грудного молока. Залежно від ситуації можна зціджувати грудне молоко й годувати їм малюка з бутилочки; перевести маляти на штучне вигодовування; чергувати годівля грудним молоком з годівлею сумішшю з бутилочки. У кожному із цих випадків перед мамою встає питання, як годувати малюка з бутилочки.
Техніка годівлі з бутилочки
Щоб малюк не випробовував дискомфорту під час годівлі з бутилочки, необхідно дотримувати деяких основних правил: - Намагайтеся давати маляті тепле молоко або суміш - більшість малюків воліють одержувати харчування саме в теплому виді. Щоб перевірити температуру суміші, капніть її на внутрішню поверхню свого зап'ястя - відчуття повинне бути комфортним.- Якщо ви годуєте малюка штучною сумішшю, обов'язково дивитеся строк придатності на коробці й ретельно дотримуйтеся інструкції з її готування.- Для годівлі з бутилочки виберіть позу, у якій буде зручно й вам, і малюкові. - Соску потрібно злегка пригорнути до нижньої губи маляти, так, щоб він відкрив ротик досить широко. Стежите за тим, щоб мова була розташована внизу, під соскою. Якщо губи малюка замикаються навколо широкої частини соски, ближче до підстави - виходить, соску він взяв правильно.- Не квапите малюка й не змушуйте його з'їдати всю порцію: одні малюки їдять швидко, інші - повільно, а деякі люблять їсти з перервами. Наберіться терпіння.- Завжди тримаєте бутилочку в похилому положенні: це сприяє наповненню соски молоком або сумішшю, а виходить, маля не буде заковтувати повітря. Стежите, щоб соска не забилася й не сплющилася. Якщо це відбулося, поміняйте соску. - Після того, як малюк наївся, вилийте залишки суміші, щоб не провокувати виникнення бактеріальної інфекції. - Після їжі легонько поплескайте маляти по спинці: так ви допоможете видалити йому проковтнуте повітря. Сподіваємося, що ця техніка годівлі з бутилочки допоможе вам і вашому крохе.
Вибір бутилочки
Перше, на що необхідно звернути увагу - матеріал, з якого виготовлена бутилочка. Скляні бутилочки звичайно більше важкі, чим пластикові, а крім того, легко б'ються. Але вони мають більше тривалий термін служби, у той час як бутилочки із пластику можуть досить швидко помутніти або тріснути. Але без пластикової бутилочки не обійтися на прогулянці й коли маля почне вчитися тримати її самостійно. Ще один важливий нюанс - вибираючи бутилочку, обов'язково зверніть увагу на наявність чітких розподілів, які допоможуть вам визначити обсяг грудного молока або суміші. Більшість дитячих бутилочек, що випускаються відомими виробниками, володіють антиколиковой захистом. Вони постачені різними механізмами, які перешкоджають проникненню повітря в шлунок маляти й тим самим знижують імовірність появи кольок. Бутилочки Philips AVENT мають унікальний цільний клапан у спідниці соски, що пропускає повітря усередину й запобігає утворення вакууму. Такий клапан легко мити й він не ламається, а завдяки відсутності вакууму маля може ссати у звичному для нього ритмі, що наближає годівлю з бутилочки до грудного вигодовування. Для бутилочек Dr. Browns розроблена спеціальна вентиляційна система, що не допускає контакту проникаючого в бутилочку повітря з рідиною. У міру того як маля ссе й рідина убуває, бутилочка наповнюється повітрям і вакууму не виникає. Наявність спеціального клапана в бутилочках Nuby Також не дозволяє повітрю змішуватися із сумішшю або молоком, рятуючи тим самим малюка від шлункових кольок. Не менш важливим є правильний вибір соски. Більшість сосок сьогодні виробляється з латексу або силікону. Силіконові соски не мають заходу, більше міцні, їх легко дезінфікувати. Другий важливий момент при виборі соски - інтенсивність потоку. Для самих маленьких краще підібрати соску з однієї або двома маленькими дірочками, для малюка постарше - з декількома отворами. Деякі виробники пропонують соски великого діаметра, що імітують форму жіночих грудей, що дозволяє запобігти відмові від грудей при змішаному вигодовуванні.
Догляд за бутилочками й сосками
Якщо малюкові ще не здійснився рік, важливо дотримувати правил гігієни при годівлі з бутилочки. Імунітет маленьких малюків ще досить слабшав, щоб успішно протистояти всім інфекціям. Якщо не приділяти досить увагу обробці бутилочки, соски й інших предметів для годівлі, у маляти може виникнути розлад шлунка або діарея. Після кожної годівлі варто ретельно промивати предмети теплою водою з милом, а перед наступною годівлею - стерилізувати, щоб видалити з поверхні все бактерії. Для стерилізації найкраще застосовувати бутилированную або чисту фільтровану воду - це допоможе уникнути появи нальоту на посуді. Можна скористатися одним із трьох способів стерилізації:1. Кип'ятіння. Предмети, що бідують у стерилізації, покласти в каструльку, залити водою й поставити на плиту. Кип'ятити 5 хвилин.2. Обробка в микроволновке. Предмети помістити в скляну каструльку, залити водою, накрити кришкою й поставити в микроволновку на 5-8 хвилин.3. Обробка в спеціальному стерилізаторі для бутилочек.
Ради Лейли Намазовой-Барановой, д. м.н., професори ММА ім. Сєченова., директори НДІ профілактичної педіатрії й відбудовного лікування, експерта Philips AVENT
1. Очищайте й стерилізуйте всі частини перед кожним використанням.2. Не користуйтеся абразивними засобами, що чистять, або антибактеріальними очисниками для миття бутилочек і сосок.3. Оглядаючи соску, потягніть за неї у всіх напрямках, щоб переконатися в її цілісності.4. Викидайте пляшки й соски при перших ознаках ушкодження, зношування й подряпин.5. Міняйте соски й поїльники через кожні 3 місяці.6. Не підігрівайте молоко в мікрохвильовій печі, тому що можливо нерівномірне нагрівання, що може привести до опіку в малюка під час годівлі з бутилочки.7. Перед годівлею завжди перевіряйте температуру молока.
Автор: Ольга Моисеева

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда