Мамам про Здоровье      

Гуляючи з коляскою, у якій спала зовсім малюсінька тоді доня, і слухаючи, як мами більше старших дітлахів міркують на тему «Чому малюки брешуть?», я мовчала й гордо посміхалася. Адже мій малюк брехати не буде ніколи - у цьому я була впевнена. Пройшло три роки. Я коштую перед коробкою цукерок і риторично вопрошаю: «Хто з'їв три штуки?!» Риторично, тому, що відповідь мені ясний. Але дочка цього не знає, тому здивовано знизує плечима й починає припускати, хто ж зважився на такий негарний учинок без маминого дозволу. Природно, у коло підозрюваних вона себе не включає. Отже, тепер мені має бути ламати голову над питанням: «Чому малюки брешуть?». Може, настав час починати паниковать із приводу того, що в будинку з'явився маленький брехун?
Отже, чому ж малюки брешуть?
Незабаром я побачила документальний фільм, у якому трирічним малятам пропонувалося посидіти, не обертаючись, у той час, як за їхньою спиною перебувало щось цікаве. «Я зараз вийду на хвилину, а потім покаджу тобі, що ж там таке, якщо ти, звичайно, не обернешся». Чи треба говорити, що майже всі маленькі чоловічки - оберталися, а потім говорили, що сиділи сумирно. Психолог пояснив, що це - нормальне поводження, необхідне для розвитку ребенка.
Коли малюки брешуть, винуваті дорослі?
Ще через три роки відбулася така розмова: «Дочка, вихователька сказала, що ти розмовляла на занятті. Це правда?» Вона відповідає, запинаючись: «Немає...Я не знаю... Не пам'ятаю». Отже, тема «Чому малюки брешуть?» початку розкриватися із трохи іншої сторони. Я знаю відповідь на це «чому» - тому, що боїться: неприємної бесіди, моїх нотацій... Вони вже готові зірватися з мови, але я дивлюся на дочку - по суті маленьку дівчинку, розумію, що на занятті їй могло стати просто нудно й закриваю рот. І замість нотацій - гладжу маля по голові. Реакція виявляється досить несподіваною: «Ненька, так, я не слухала на занятті. Постараюся більше так не робити!»Отже, у тім, що малюки - дошкільники або молодші школярі - брешуть, винуваті тільки ми - дорослі. Головне, вчасно зрозуміти, де ми щось зробили не так: або перегнули ціпок, або не приділили належної уваги... Регулярна неправда - привід батькам почати хвилюватися, чи всі нормально в їхніх відносинах з маленьким членом родини, і якщо щось не так - терміново міняти ситуацію. Так, є ще таке поняття, як фантазія, але адже до неправди воно не має ніякого відношення. Якщо дочка говорить, що чула в парку лемент динозавра й бачила його сліди, я відправляюся разом з нею на пошуки гігантської рептилії.

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда