Мамам про Здоровье      

Незабаром, зовсім незабаром ти станеш мамою! Уже вирішено, у якому роддоме твоє маля з'явиться на світло, уже зібрані вещички для виписки... Залишилося одне спірне питання - чи належне твій чоловік бути присутнім на родах? Однозначної відповіді на нього, звичайно, ні, і підходити до рішенню треба індивідуально.

Чоловік може надати неоціненну допомогу в родах, особливо якщо ви разом відвідували курси дородової підготовки. Але «сильна підлога», як показує практика, дуже вразлива. Деякі чоловіки бояться одного тільки виду крові, когось лякають майбутні страждання улюбленої. Та й не кожна жінка готова допустити навіть самого гаряче улюбленого чоловіка до цьому досить інтимному процесу.

Саме тому основна вимога - обопільне бажання сторін. Не потрібно наполягати, якщо твій чоловік категорично проти. Багато лікарів, ґрунтуючись на багатому досвіді, затверджують, що якщо чоловік за якимись причинами не готова, його присутність на родах навряд чи принесе яку-небудь користь, а інший раз може й ускладнити процес.

Якщо ж він коливається, можна запропонувати йому компромісний варіант: чоловік може бути присутнім тільки при першому періоді пологів (період розкриття шейки матки, він триває в первородящої жінки близько 10-12 годин, у повторнородящей - 7-9 годин), а в другому періоді (період вигнання плода) він може вийти з боксу й почекати в коридорі, щоб після народження крохи першим прийняти його на ручки. У багатьох чоловіків саме в ці хвилини на очах з'являються сльози щастя, і прокидається батьківський інстинкт.

Існує думка, що чоловік, що був присутнім на родах, втрачає до своєї дружини інтерес як до жінки. Найчастіше це абсолютно не так. І хто сказав, що чоловік повинен розглядати всі анатомічні особливості жіночої промежини? Куди більше користі він принесе, якщо буде стояти в головах і підтримувати улюблену, тримаючи її за руку.

Кілька рад для майбутніх тат, які вирішили присутствовать при народженні свого ребенка.

    Насамперед, помни, що головна діюча особа - жінка, що родить, і що бокс родильного блоку - не місце для з'ясування відносин. У жодному разі не показуй своє хвилювання, інакше майбутній мамі прийде витрачати свої сили на те, щоб заспокоїти тебе, замість того, щоб зосередитися на процесі пологів. Постарайся виконувати всі прохання майбутньої мами. Реальну допомогу ти можеш зробити, наприклад, фіксуючи час між переймами - це допоможе й вам, і лікарям зорієнтуватися, на якому етапі пологів ви зараз перебуваєте. Якщо ведеться кардиомониторное спостереження (спеціальний прилад з датчиком, що фіксується на животі вагітної або породіллі, і регистрирующий серцеву діяльність плода, що у нормі коливається від 120до 160 уд/хв), можна стежити за частотою серцевих скорочень (ЧСС) плода - якщо вони стають рідше або частішають, клич лікаря. Неоціненну допомогу ти можеш зробити, роблячи масаж своєї улюбленої під час переймів: міцно стисніть пальці в кулака і його внутрішню сторону помассируйте їй спину в області хрестця - це повинне небагато зменшити біль. Робіть разом дихальні вправи, це допомагає не збитися з ритму. Не забувай подбадривать свою другу половинку, розкажи що-небудь позитивне, це допоможе відволіктися від хворобливих відчуттів. Помни, що слова підтримки в ці хвилини особливо необхідні

Народження нового чоловічка - велика подія. І ви напевно будете ще ближче й дорожче один одному, якщо цей щасливий день проведете разом.

Новое про здоровье

Поздняя беременность

Еще недавно даже будущим мамам 25-ти лет некоторые врачи вешали ярлык «старородящие». Конечно, делалось это, просто чтобы обозначить так называемую «позднюю»…

Фитнес для беременных

Не так давно считалось, что беременной женщине необходимо избегать каких бы то ни было физических нагрузок. Однако в настоящее время медики позволяют…

Для мам и детей! Игрушки, одежда